Už Vás někdy napadlo, že se dají tyto dvě věci spojit tak, aby si vzájemně pomáhali a vytvářeli si synergicky dobré prostředí? Toto fungování se popisuje jako akvaponie.

Získáte tím krásné a čisté akvárium s minimem údržby a vedle něj prostor na pěstování bylinek, rostlinek dle Vaší fantazie. Tyto rostliny si budou brát výživu z vody, kterou budou díky tomu čistit rybkám.

Brio akvaponie může být tak základem pro inovativní pěstování zeleniny i jiných plodin...vyzkoušejte si to i Vy doma v našem kompletním BRIO setu.

BRIO set
Kompletní BRIO set

Proč to není jen akvárium?

Brio akvaponie je založená na přírodním eko systému, kde rostliny filtrují a čistí vodu bez přidání chemických látek. Běžné akvárium má svůj filtr, který musíte čistit pod vodovodem s kbelíkem v ruce a musíte vyměňovat vodu (starou za novou). Díky technologii Brio přetváříme dřívější údržbu akvária ve Váš prospěch - místo čištění Vám toto "akvárium" vypěstuje květiny, zeleninu nebo bylinky.

akvaponie2

Proč to není jen truhlík na zeleninu?

Běžný truhlík s bylinkami nebo zeleninou musíte zalévat, hnojit a musíte ho mít na sluníčku. Běžnému truhlíku se někde daří více a někde méně. A co plevel? V Brio akvaponie si rostliny vezmou vody kolik přesně v tu danou chvíli potřebují /tím i rychleji rostou/, a S Brio přírodním filtračním systémem rostliny absorbují přírodní odpad z akvária a živí se tedy přirozenou cestou. Celý set také obsahuje dvě širokospektrální žárovky, které plně nahradí sluneční paprsky, takže jej můžete umístit kde budete chtít.

akvaponie3

Budoucnost akvaponie

Akvaponie je integrovaný systém produkce potravin, který spojuje chov ryb a pěstování rostlin bez půdy. V České republice není ještě tolik rozšířený, ale v zahraničí se stavba akvaponických skleníku čím dál více rozrůstá. A zanedlouho bude i u nás. Jeho největší výhodou je nízká spotřeba vody a vysoká produkce potravin na malé ploše.

Další velkou výhodou je až 100% absence všech chemických hnojiv a tím se stává akvaponie vysoce ekologickou.

Jelikož je systém velice adaptabilní, můžeme jej používat ve všech klimatických podmínkách a v jakémkoli ročním období.

Více o akvaponii na http://symbioflow.cz

Zaujalo Vás naše Brio? Neváhejte a navštivte náš showroom na Kodaňské ulici, nebo webové stánky www.mojebrio.cz