Nakrmte ryby okurkou

Asi by vás to ani nenapadlo, ale ryby se dají nakrmit i obyčejnou čerstvou okurkou. Krom tvrdší šlupky ji sní celou.

Jak okurku rybám nejlépe naporcovat? Uřízněte asi 5 cm z okurky a podélně ji rozpulte. Tyto půlky napíchněte na špjeli tak, ať je co nejblíže šlupce. Na této špejli okurku zapíchněte do akvária. Většinou špejle s okurkami drží přímo ve dně v písku. Pokud máte písku málo (jako já), můžete ho nabrat do plastového květináče a špejli zapíchnout do něho. Květináč pak vložíte do akvária. Dbejte na to aby byl květináč platový, aby z něho neunikali nějaké nežádoucí látky.

Okurka na špejli
Okurka napíchnutá na špejli, tesně u šlupky.

Po vložení do akvária se okurky poměrně rychle chopí rybky. Zaleží hodně na tom, jestli vidí okurku poprvé, nebo jsou na ni již zvyklé. Asi je lepší ryby nekrmit v den, kdy jim chcete okurků dát. Já je nekrmím ani následující dny, dokud okurku nesní. To může trvat 2, nejvýše 3 dny (to už se může začít kalit voda). Rychlost snězení je ale různá. Naposledy se mě zdálo, že první den si sotva zobli, druhý den ráno taky nic, ale večer už plavali dvě vydlabané šlupky na hladině, že už se ani neudrželi na špejli. Jindy jsou zase okurky znatelně ujezené hned první den večer.

Rybičky jí okurku
A zde už se rybky nacpávají.

V akváriu vypadá okurka velmi zajímavě a podle mého názoru je to hezké oživení. Já to beru jako takovou velmi příležitostní věc a dávám ji rybám méně než jednou za měsíc. Jsou ale i tací, co ji dávají do akvária každý týden. Tak to zkuste a napište jaký jste u rybek měli úspěch.

okurka, špejle, plastový květináč
Zde jsou věci, které potřebujeme. Květináč jsem sice použil, ale pokud máte založené hlubší dno, nebo špejli šikovně přidrátujete ke kameni, výsledek bude asi hezčí.

5 komentářů u „Nakrmte ryby okurkou“

  1. ano okurky jsou dobré na krmení hlavně ryb rodu ancistrus :)

    moji ancíci a gibouši taky rádi například : jablko,papriku, hrušku, špenát, salát, zelí a nebáli se ani kousku kokosu :)

    1. Zkusil jsem dát mým rybkám taky kousek okurky.Plátek okurky jsem naplocho propíchl dlouhou špejlí, vypadal jako lízátko, a špejli jsem zapíchnul do dna. Okamžitě kole toho byli živorodky a zkoušeli okurku oždibovat.Měli z toho asi srandu, stále se k tomu vraceli. Byl to rozruch po celém akvárku. MK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *