Když se při výměně vody utrhne ucho…

Tak se mi nedávno stalo, že jsem po odpuštění vody z akvária nesl v 10l kýblu čerstvou vodu a těsně před akváriem se mu utrhlo ucho.

Kybl s prasklým uchem
Kybl s prasklým uchem

Musím řict, že 10l v pokoji na zemi (na plovoucí podlaze, žádná dlažba) je už docela mazec. Už jsou to pořádné kaluže. Hned samozřejmě nastala panika a muselo se okamžitě vytírat a vytírat. Bylo potřeba přesunout i nábytek, protože voda byla skoro všude. Postele ze spodu nasákly, takže musely být postaveny na bok aby přes noc vyschly.

Mokré postele
Mokré postele

Jedno z řešení by bylo pořídit si pořádný smaltovaný kýbl s kovovým uchem. Jako například tento následující, i když pouze pětilitrový.

v pocet e-shopech
od cena
(Zdroj: Heureka.cz)

Stalo se vám už taky něco podobného? Piště do komentářů. :-)

4 komentáře u „Když se při výměně vody utrhne ucho…“

    1. Já nalevám přímo s kýbla, ale přes ruku ponořenou v akváriu abych nevířil zbylý kal.

      A ucho kýblu prasklo ne při samotném přelévání do akvária, ale teprv když jsem kýbl nesl k akváriu. No teď už ho vždy držím i ze spodu a nikdy kýbl už jinak nosit po bytě nebudu…

  1. Ty vole to jsou články!!!!!Příště by autor mohl napsat článek např. o tom,jak překrmil ryby vločkovym krmivem nebo jak si omylem škrábnul sklo stěrkou.Škoda času straveneho u počítače.

  2. I když to někdo nechápe… Tak si myslím, že je to velice užitečná rada, a opatrnost při tom, co by se mohlo stát, a přece nikdo z nás nechce zažít vytopený byt. Děkuji za tento článek, a také si budu dávat větší pozor, a nebudu nic podceňovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *